Múzeumok Őszi Fesztiválja a Magyar Nemzeti Múzeumban(x)

Múzeumok Őszi Fesztiválja zajlik 2015. szeptember 28 – november 15- e között a Magyar Nemzeti Múzeumban(MNM). Jelszó: Kapcsolódjunk ki, -be, -össze! Múzeumpedagógiai bemutatók, történelmi  kincskereső szabadulós játék, igazi hősök és a nagy rajzolás – megannyi érdekes, kalandos, élményt és tudást is nyújtó program. Részletek a cikkben!

A lámpás én vagyok – Tanárok éjszakája

Tartsunk együtt töri órát! – múzeumpedagógiai workshop

Várjuk a pedagógusokat egy múzeumi bemutatóórára, ahol együtt keressük a válaszokat az alábbi kérdésekre: milyen szerepe van a múzeumoknak a közoktatásban; kiváltható-e egy tanóra múzeumpedagógiai foglalkozással; hogyan lehetne még eredményesebb az iskolák és a múzeumok közötti együttműködés?

Kötelező regisztráció: muzeumpedagogia@hnm.hu, 06-1-327-77-03

2015. október 8. csütörtök, 17:00-19:00 óra

A lámpás én vagyok – Tanárok éjszakája

MNM a jelünk! – múzeumpedagógiai workshop óvodapedagógusoknak

Múzeumi mesék, játékos foglalkozások – óvodások a múzeumban? Óvodások az MNM-ben! Megmutatjuk, mi hogyan, milyen módszerekkel és tematikával várjuk őket, elmeséljük, hogyan szervezzük programjaikat, hogyan épülnek fel és miként építkeznek az óvodásoknak szóló foglalkozások.

Kötelező regisztráció: muzeumpedagogia@hnm.hu, 06-1-327-77-03

2015. október 14., szerda, 17.00 óra

16+ múzeumi találkozások – Rejtély a múzeumban

Kincskereső szabadulós játék

Szabadulj ki a titkok hálójából! Fejts kódot, találd ki a rejtvényeket és bukkanj rá a megoldásra! Az MNM szabadulós játéka a történelem útvesztőiben folyik, és lehetőséget teremt, hogy megmutasd, milyen jó vagy a rejtvényekben és hogy mennyire menő lehet a történelem. Meg persze azt is, hogy milyen jól érzed magad az MNM történelmi világában.

Programjegy: 1500,- Ft, családi programjegy: 3200,- Ft

Időpont:2015. október 29. 17:30 óra

Csak itt, csak most – Pincétől a padlásig

100/100 Száz évek száz percben

A kíváncsi és vállalkozó kedvű látogatóknak 100 perces útjuk során interaktív lehetőséget kínálunk, hogy zárás után fedezhessék fel a múzeum évszázadainak titkait, bepillanthassanak a közönség előtt elzárt terekbe, ahol sosem lehet tudni, mit rejtenek a falak! Figyelem, az időutazás során minden korszak és terem rejteget valami meglepetést, belépés csak saját felelősségre!

Programjegy: 1000,- Ft, diák (26 éves korig), nyugdíjas (62 éves kortól): 500,- Ft,
    családi: 2200,- Ft

Időpont:

2015. szeptember 30. 17:00 óra

2015. október 28. 17:00 óra

2015. november 4. 17:00 óra

Múzeumi őszbúcsúztató

Kincskereső családi délután

A kincses térképet követve feltárulnak az MNM titkai. Az állandó történeti kiállításban bolyongva, feladatokat megoldva bukkanhat rá a látogató a kincses ládára.

családi: 2200,- Ft

Kötelező regisztráció: muzeumpedagogia@hnm.hu, 06-1-327-77-03

Időpont: 2015. november 14. 14:00-17:00 óra

Sétálj, gyalogolj, bringázz velünk és fedezd fel! – Kulturális tereink másként

Kultúrfertály kultúrmágnese – Palotanegyedi séta

Kíváncsi vagy, hogyan nőttek ki a földből a kültelki, lovarda melletti gyümölcsösök helyén a szebbnél szebb paloták? Pillants be a múlt függönye mögé, kik és hogyan éltek ezen a környéken, fedezd fel velünk a Palotanegyed minden rejtett zugát!

Programjegy: 2200,-Ft/fő

2015. október 7. 17:00 óra

2015. október 10. 10.00 óra

Mesterségek nyomában

Évszázadok hagyománya – szövés-fonás az évszázadok során

Alkoss egy ősi mesterség nyomán úgy, hogy közben a történelemben barangolsz. Megmutatjuk a szövés-fonási technikákat, és közben bejárjuk a történelmet az őskortól napjainkig.

Programjegy: 1500, -Ft/fő

2015. november 3. 17:00 óra

Mesterségek nyomában

Boszorkányok vagy gyógyító asszonyok?

Élő múzeum-program a kora-újkori orvoslás, népi gyógyászat és babonák rejtelmeiről. Beléphetsz a távoli múltba, és bele is szólhatsz a történelembe! Mindent megtudhatsz az ősi fortélyokról, végigborzonghatod a babonák uralta világot. Itt bármit megkérdezhetsz, a megelevenedő történeti alakok válaszolnak.

Programjegy: 1500, -Ft/fő

2015. november 13. 17:00 óra

Alkossunk együtt – A Nagy Rajzolás

Rajzolj képregényt!

Ismersz igazi hősökről szóló történeteket? Hallottál már a Nemzeti Múzeum rejtélyeiről? Az idei nagy rajzoláson valóban megtörtént történetekről készíthetsz képregényt. Gyere és mutasd meg, hogy képes vagy a régmúltat 21. századi formába önteni! A legjobb alkotások felkerülnek a múzeum honlapjára!

Nem regisztrációköteles.

2015. október 17., szombat,  11:00-17:00 óra

Magyar Nemzeti Múzeum

1088. Budapest, Múzeum krt.14–16.

Információ:

Szily Marianna