Kezdőlap Digitális eszközök

Feleltetőgép, Műegér és Tücsök – Kovács Mihály 100 éve

Feleltetőgép évtizedek óta? Elektromechanikus számítógépes játékok az ötvenes években? Gamifikáció egy iskolában, IKT eszközökkel, a második világháború romjain, a vasfüggöny mögött? Igen, valóban akkor voltak az első úttörő lépései a ma is még itthon gyerekcipőben járó újításoknak, pedagógiai és technikai innovációknak. Örömmel emlékezhetünk: száz évvel ezelőtt született az első magyar középiskolai kibernetikatanár, Kovács Mihály.

” Száz évvel ezelőtt, 1916. január 2-án született az első magyar középiskolai kibernetikatanár, a mai gimnáziumi informatikatanárok előfutára, a hatvanas évek egyik legmodernebb magyar tudományos gondolkodója: Kovács Mihály piarista szerzetes. Itt az alkalom tehát, hogy emlékét megidézzük: abban a jövőben élünk már, amelyre a diákjait felkészítette.” A cikk szerzője, Képes Gábor,  a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet főosztályvezetője. A részletes bemutató írás folytatása, benne különleges kibernetikai eszközökről szóló fotók és egy videó, valamint Füzér József karikatúrája is elérhető a mandarchiv.hu oldaláról.

FORRÁSMandarchiv.hu,
Előző cikkHiányszakmák – ez érdemes tanítani..Most.
Következő cikkRendhagyó történelem-verseny: a diákok alakítják a történelmet?!