„12 ok, amiért szerethet valaki tanítani” – és Önnek mik az érvei:)?

Az angol nyelvű TeachHUB Blog-on találtuk ezt az összeállítást, amiben 12 okot sorol fel a név szerint nem említett pedagógus szerző, amiért szeret pedagógus lenni, miért szeret tanítani. Ezek a szerző személyes meglátásai. Azt szeretnénk megtudni, hogy Ön melyikkel ért egyet, és vajon mi az Ön véleménye? Lehet ezekkel egyáltalán azonosulni? A moderniskola.hu most várja a magyar pedagógusok jelzéseit ezzel kapcsolatban: szedjünk össze mi is pár okot. Válaszaikat várjuk kommentben vagy e-mailben az info@moderniskola.hu címre, névvel vagy név nélkül közöljük:). Válaszaikat várjuk kommentben vagy e-mailben az info@moderniskola.hu címre.

gratulaTeachHUB Blog-on találtuk ezt az összeállítást, amiben 12 okot sorol fel a név szerint nem említett pedagógus szerző, amiért szeret pedagógus lenni, szeret tanítani. Ezek a szerző személyes meglátásai. Ön melyikkel ért egyet, és vajon mi az Ön véleménye?

Miért szeretnek Önök tanítani?

A moderniskola.hu most várja a magyar pedagógusok jelzéseit ezzel kapcsolatban: szedjünk össze mi is pár okot!

Válaszaikat várjuk kommentben vagy e-mailben  az info@moderniskola.hu címre.

„A tanév közeledtével itt az idő, hogy felismerjük magunkban (és emlékeztessük magunkat), miért is szeretjük annyira a munkánkat, amit csinálunk. Kiválogattam a 12 legfőbb okát annak, amiért szeretek tanítani.
    1.♥ A tanítás lehetőséget ad, hogy megosszam az olvasás, az  írás és tanulás iránti szenvedélyemet másokkal is.

2.♥ A diákjaim folyamatosan meglepnek engem.

3.♥ A tanítással úgy érzem hogy van a munkámnak célja, és ez nemcsak a pénzkeresés.

4.♥ Szeretem az új oktatási technológiákat és a vagány tanítási eszközöket használni, amik még nem léteztek, amikor én voltam iskolás.

5.♥ A színészi pályán is kipróbálhatom magam, amin sosem indultam (csak viccelek…)

6.♥ Az iskola az egyetlen hely, ahol az ötletek megosztásának a célja tisztán az, hogy jobbak legyünk.

7.♥ Ez egy vicces, szórakoztató tevékenység- a világ felé.

8.♥ Láthatom a világot a diákjaim által más szemszögből is.

9.♥ Jó vagyok ebben (az idő nagy részében.)

10.♥ Úgy érzem, elértem valamit, amikor látom, hogy a diákok készségei, tudása és magabiztossága növekszik.

11.♥ Feljogosít a tanári szerep arra, hogy kijavítsam mások nyelvtani hibáit…

12. ♥ Minden nap arra késztet, hogy új dolgokat tanuljak.”

Forrás: http://www.teachhub.com/12-reasons-i-love-teaching

Kérdés, hozzászólás, visszajelzés esetén írjanak az info@moderniskola.hu címre.

Fotó forrás: shotterstock.hu, pexels.com

Fordította: Horváth Hajnalka, budapesti angolnyelv-tanár

Előző cikk56 különféle új kísérleti tankönyv kerül az iskolákba
    Következő cikk1353- aki hívja, tanszerekkel segít – az Ökumenikus Segélyszervezet sikeres kezdeményezéséről