Kezdőlap vezetés

Újabb reformok előtt a szakképzés – interjú Kanzsalics Eszterrel- Magyar Hírlap

"A gazdaság igényeihez kell igazítani az oktatási rendszert a kormány szerint .Tavaly nyár óta Kanzsalics Eszter a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal (NSZFH) főigazgatója. A lapunknak adott interjúban a szakképzési rendszer átalakításáról, a kihívásokról is szót ejtett, csakúgy, mint a személyét ért támadásokról."- a Magyar Hírlapban 2017. március 2-án Bódy Géza tollából megjelent interjút a szerkesztőség engedélyével vettük át.

Kanzsalics Eszter
forrás: NGM

” A szakképző iskolai rendszer hatékony, eredményes működésének szükséges és elengedhetetlen feltétele, hogy a szakképző iskolák önállóságot élvezzenek. Mindez persze nagyobb felelősséget jelent, ugyanakkor motivációs lehetőséget is ad a szakmai feladatok minél eredményesebb megvalósításához és a folyamatos napi működéshez. A centrumok kialakítása során a minisztérium figyelembe vette a helyi földrajzi, gazdasági sajátosságokat, a társadalmi helyzetet, a meglévő település-, és intézményszerkezetet, valamint a tanulói létszámot.”

A teljes cikk ITT olvasható el a Magyar Hírlapban.

Előző cikkMárcius 22-én rendezik meg az I. Modern Pedagógus Konferenciát
Következő cikk6500 gyermek részesült internetbiztonsági oktatásban a Vodafone Digitális Iskola Program keretében