Az Oktatási Hivatal képviseli Magyarországot az Európai Pályakövetési Felmérés Tanácsadó Testületében

2018. február 27-én, Brüsszelben rendezték meg az Európai Pályakövetési Felmérés Tanácsadó Testületének első ülését, amelyen Magyarország képviseletében az Oktatási Hivatal vett részt.

Hazánkat a tanácsadó testületi tagságon túl azon 9 európai ország közé is beválogatták, amelyben a pilotmérés megvalósul. Ez is jelzi, hogy nemzetközileg is egyedülálló a hazai Diplomás Pályakövető Rendszer. A DPR fő célja a friss diplomások életútjának vizsgálata, a rendszer a fiatalok felsőoktatási pályáját és munkaerőpiaci szerepét nyomon követve képes a felsőoktatási tanulmányok és a munkavállalási sikeresség kapcsolatának elemzésére is.

A magyarországi diplomás pályakövetés rendszere mintaként szolgál az Európai Pályakövetési Felmérés nemzetközi kísérleti projektjéhez, amelynek célja egy európai szintű pályakövetési  program előkészítése.

Forrás: Oktatási Hivatal

Előző cikkKészíts képregényt! – pályázati felhívás diákoknak- „Deutsch mit Comics”
    Következő cikkJó gyakorlatok a világ minden tájáról – Online elérhető és letölthető – Magyarul is!