Oktatás – Informatika – Pedagógia Konferencia 2023

A Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete és a Debreceni Akadémiai Bizottság Neveléstudományi Munkabizottsága “Oktatás-Informatika-Pedagógia 2023” címmel idén is megrendezi online konferenciáját.

Forrás: Pixabay

Korábbi hagyományoknak megfelelően több tudományterületet átfogó online szakmai tanácskozást rendez a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete Oktatás-Informatika-Pedagógia 2023 címmel.

A szervezők elsősorban azoknak kívántak lehetőséget adni a találkozásra, akik a digitális pedagógiához kapcsolódó témakörökben neveléstudományi, pszichológiai, gyógypedagógiai és óvodapedagógiai területen kutatnak, oktatnak vagy fejlesztési tevékenységet végeznek. A tervek szerint szóba kerülnek a köznevelésben, felsőoktatásban, piaci környezetben megvalósuló vizsgálatok, fejlesztő programok, pedagógiai kísérletek, innovatív oktatási módszerek eredményei, illetve az ezekhez kapcsolódó jó gyakorlatok elemző beszámolói és esettanulmány-jellegű elemzései.

A konferencia kiemelt témakörei:

• IKT alapú innováció a tanulásszervezésben
    • digitális tananyagszerkesztés
    • digitális esélyegyenlőség
    • tanítás-tanulás COVID alatt, után
    • digitális kompetenciák az oktatási rendszerekben
    • virtuális tanulási környezetek, kiterjesztett valóság
    • webstatisztikai elemzések, adatbányászat
    • nyílt oktatás, MOOC
    • Big Data, crowdsourcing
    • oktatástervezés

10:00-10:10 KÖSZÖNTÉS, MEGNYITÓ

• Pusztai Gabriella intézetigazgató
    • Buda András a konferencia elnöke

10:10-11:00 PLENÁRIS ELŐADÁSOK

• Karl Éva: Oktatásinformatikai és technológiai kihívások időszerű kérdései
    • Molnár György: A digitális kompetenciadeficit jelensége,értelmezési és mérési lehetőségei

11:00-11:15 SZÜNET

11:15-13:00 TEMATIKUS SZEKCIÓELŐADÁSOK I.

• TEACHING, LEARNING AND DIGITISATION
    • DIGITALIZÁCIÓ AZ ISKOLÁKBAN
    • KÉPZÉS, VÁLTOZÁS FELSŐ FOKON

13:00-13:30 SZÜNET

13:30-15:15 TEMATIKUS SZEKCIÓELŐADÁSOK II.

• KÉPZÉS, VÁLTOZÁS FELSŐ FOKON
    • TANULÓK A XXI. SZÁZADBAN

13:30-15:15 KOMPLEX OKTATÓI TELJESÍTMÉNYÉRTÉKELŐ RENDSZER – PROFFORMANCE WORKSHOP

(A PROFFORMANCE projekt keretében kidolgozott 3 dimenziós, több szempontú oktatói teljesítményértékelő eszköz adatokat szolgáltat az oktatás és tanulás minőségének javítását célzó többszintű döntéshozatalhoz. Az eszköz ingyenesen elérhető a https://tool.profformance.eu/ oldalon. A workshop keretében a résztvevők – felsőoktatási oktatók, vezetők és szakemberek – megismerhetik az egyszerre adaptív és formatív eszköz működését, felhasználási lehetőségeit és kipróbálhatják az eszköz társértékelő funkcióját, amely után alkalom nyílik az oktatói teljesítményértékeléssel kapcsolatos kérdések megvitatására is.)

15:15-15:30 SZÜNET

15:30-17:15 TEMATIKUS SZEKCIÓELŐADÁSOK III.

• A JÖVŐ KAPUJÁBAN
    • HALLGATÓK – OKTATÓK – KÉPZÉSEK
    • Időpont: 2023. február 10. 10.00
    • Regisztráció: itt.
    • További információk a konferencia honlapján olvashatók: itt.
    • A programfüzet (részletes program: előadók, előadáscímek) elérhető: itt.
    Előző cikkHogyan segíthet a kreativitás abban, hogy a gyerekek megtanulják a tananyagot?
    Következő cikk„Csak az oktatással tudunk hozzájárulni egy jobb világhoz és diákjaink jobb jövőjéhez” – interjú