Diszlexia a digitális korszakban

    Dr. Gyarmathy Éva a Műszaki Kiadó gondozásában nemrégiben megjelent könyve a digitális-információs kor kultúráján keresztül mutatja be a diszlexiát és az egyéb neurológiai alapú teljesítményzavarokat. Az iskolai sikerességet gátló zavarok terjedése nem valamiféle járvány vagy átok, hanem szinte szabályszerű következménye egy kultúraváltásnak.

    A 21. század elején szinte mindenki digitális eszközökkel megrakottan járkál, de a tanteremben a digitális eszközök kikapcsolandók. A tanórán kívül azonban a diákok rákattannak a gépeikre, és a pedagógus is totálisan digitalizálódik, mobiltelefonon beszél, letölti az e-mailjeit stb. Amint azonban visszamegy a tanterembe, ismét olyan predigitális kövületté alakul, mint amilyen az oktatás.

    Hirdetés

    A szerző a digitális kornak megfelelő tanulási módszereket mutat be, és járható utakat rajzol fel az iskolai készségek elsajátításához. A megoldásokat a digitális kultúra felépülése mentén, de nem a digitális eszközökre hagyatkozva keresi.

    További információ és megrendelés a kiadó webáruházában található.