Kezdőlap jó példák

Pedagógusszerepek a tehetséggondozásban – a tehetségkönyvtár új kötete

A tehetségkönyvtár új kötete került fel a tehetseg.hu oldalra. Címe: Pedagógusszerepek a tehetséggondozásban. Gyakorlati megközelítések. A kötet szerkesztője Polonkai Mária.

Az olvasó egy 10 tanulmányt tartalmazó kötetet tart a kezében. A Magyar Géniusz  Program  és  a  Tehetséghidak  Program  megvalósulása  során  a MATEHETSZ több olyan kötetet adott ki, melyek segítették az elméleti szakembereket, pszichológusokat, a különböző képességek fejlesztésével foglalkozó pedagógusokat, szülőket, tanulókat eligazodni a tehetséggondozás sokféleségében, vagy elméleti alapozással támogatták a jobb eredmények elérését. Jelen  kötetet  az  hívta  életre,  hogy  a  pedagógusok  szívesen  vettek  részt  a MATEHETSZ által szervezett továbbképzéseken, és ott mindig nagy érdeklődéssel fogadták a gyakorlatban megvalósított programok bemutatását, az intézményi tehetséggondozás általános kérdésein túl is szívesen ismerkedtek meg a pedagógus  tehetséggondozó  munkáját  segítő  módszerekkel,  eszközökkel,  különböző szervezeti formákkal.

A könyv tanulmányainak részletes bemutatója ITT olvasható.

A könyv ingyenesen letölthető ITT.

Előző cikkTanévkezdés – Balog: az iskola csak „kölcsön kapja” a szülőktől a gyerekeket
Következő cikkBeszélgetés az olvasástanításról – az OFI rendezvénye