Nyelvtanulás a XXI. században

Szeptember másodika és negyedike között 12. alkalommal kerül megrendezésre a Nyelvparádé, a nyelvtanulási lehetőségek vására a Millenárison. Az Angoltanárok Nemzetközi Egyesülete két workshoppal várja a nyelvtanárokat.

Szeptember 2-án, pénteken a „Diszlexiás nyelvtanulók oktatása” című gyakorlatorientált képzés megismerteti a résztvevőkkel a diszlexia és a kapcsolódó pszichés és magatartászavarok elméleti alapjait, majd erre építve a diszlexiás nyelvtanulókra jellemző nyelvtanulási nehézségeket.
    Szeptember 4-én, vasárnap „Általános iskolai ötlettár” címmel egy angol nyelvű képzésre kerül sor. A workshop 6-12 éves gyermekeket tanító nyelvtanároknak szól. A képzésen új játékokat tanulhatnak, mozgásos, dráma- és kézműves feladatokat ismerhetnek meg, amelyek fejlesztik a gyermekek készségeit, elsősorban a hallás utáni megértést és a beszédkészséget.

Előző cikkTablettel és mobiltelefonnal felszerelkezve – irány az iskola!
    Következő cikkPedagógus elbocsátás Debrecenben is