Kezdőlap osztályfőnök

Az Egy millió – színházi program a pénzről középiskolásoknak

A közelmúltban számos olyan kutatás látott napvilágot, mely a magyar lakosság pénzügyi tudását állította a középpontba.  A felmérések eredményei alapján a magyarok messze nem rendelkeznek megfelelő pénzügyi tájékozottsággal. Sokan a mindennapokhoz szükséges pénzügyi ismereteknek sincsenek birtokában, ami jelentős társadalmi kockázatokat hordoz magában, és ami Magyarország gazdasági teljesítményére is hatással van. A pénzügyi tájékozatlanság könnyen felelőtlen pénzügyi döntésekhez, sőt, akár a háztartások eladósodásához is vezethet.

Káva Kulturális Műhely ezt a problémát felismerve készítette el Egy millió című darabját.

Az Egy millió című darab egy komplex színházi program a pénzről, melynek célja, hogy a résztvevő diákok színész-drámatanárok irányításával gondolkodjanak pénzügyi kérdésekről. Az élményközpontú játék során a fiatalok egy történeten keresztül, konkrét emberi helyzetekben tanulnak meg a pénzről tudatosan és felelősségteljesen gondolkodni.

Előző cikkMegújult a Modern Iskola honlapja – fejlesszük együtt!
Következő cikkHogyan készüljünk együtt az Iskolai Közösségi Szolgálatra? Tanuljunk a nyertesektől!