Szakképzés- Ötszáz szakképző iskola kerül a Nemzetgazdasági Minisztérium fenntartása alá

A szakképzés szakmai irányítása után a fenntartói feladatok egy része is a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz kerül 2015 szeptemberéig. A szakképzés átalakłításának része az az intézkedés, ami ma jelent meg a sajtóban, a Magyar Nemzetben: ” Legkésőbb 2015 szeptemberétől biztosan elkerülnek a szakiskolák és szakközépiskolák a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtól – értesült lapunk. Czomba Sándor államtitkár a Magyar Nemzetnek elmondta, ezen iskolákat a nemzetgazdasági tárca új háttérintézménye, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal venné át.” Az interjú teljes terjedelmében a Magyar Nemzet 2014. július 24-i számban olvasható. A webes változathoz kattintson ide! A témát folyamatosan nyomon követjük a Modern Iskolában.

Előző cikkVirtuális túrák a PowerPoint kalandos birodalmában
    Következő cikk„Hörpintek valódi világot, habzó éggel a tetején”- Kulturális és oktatási ajánló a 31. hétre