MesterM-díj a MOL-tól- diákok jelölése alapján díjazták a pedagógusokat

A MOL kiemelt figyelmet fordít a műszaki szakember-utánpótlás biztosítására, ezért 2010-ben megalapította a MesterM-díjat. A vállalat minden évben felkéri a főiskolai és egyetemi hallgatókat, hogy jelöljék a díjra azokat a középiskolai tanáraikat, akikre hálával gondolnak vissza, amiért megismertették őket a természettudományok szépségeivel, és ezzel a mérnöki és természettudós pálya felé segítették őket.

„A MOL-csoport évek óta nagy figyelmet fordít a magasan kvalifikált utánpótlás biztosítására, ezért számos programot indítottunk elsősorban természettudományos egyetemek és hallgatóik részére. A színvonalas egyetemi képzés egyik pillére, hogy a hallgatók megfelelő számban és megfelelő tudással érkezzenek, és ebben a középiskolai természettudományos oktatásnak, a pedagógusoknak rendkívül fontos szerepe van. A díjazott tanárok lelkiismeretes munkájukkal számos leendő szakembert indítottak el pályájukon. A MesterM-díj mellett e kiváló pedagógusok egykori diákjainak szakmai sikere is az elkötelezett munkájuk bizonyítványa” – nyilatkozta Fasimon Sándor, a MOL Magyarország ügyvezető igazgatója.

Az április végén lezárult pályázat során idén több száz tanárra érkezett jelölés, akik közül a MOL szakembereiből álló zsűri választotta ki a legjobbakat. Egykori tanítványaik jelölése alapján 2015-ben a következő tanárok vehették át a MOL MesterM-díjat és az azzal járó pénzjutalmat:

Horváthné Bujtás Anna, Eötvös József Gimnázium, Budapest
    Mike János, Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
    Balázsi Borbála, Bethlen Gábor Magyar Gimnázium, Beregszász

Fizika
    Jendrék Miklós, Boronkay György Műszaki Szakközépiskola és Gimnázium, Vác
    Dr. Jarosievitz Beáta, SEK Budapest Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
    Szittyai István, Németh László Gimnázium, Általános Iskola, Hódmezővásárhely

Kémia
    Halász László, Árpád Vezér Gimnázium, Sárospatak
    Drozdík Attila, Pannonhalmi Bencés Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Gimnázium, Pannonhalma
    Tiringerné Bencsik Margit, Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium, Érd