Tesztelési pályázat diákoknak – Nemzeti Köznevelési Portál

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI) pályázatot hirdet a Nemzeti Köznevelési Portál (NKP) tanulói tesztelésére. A pályázatot szeptember 30-ig kell elektronikusan benyújtani. A nyeremények életkortól függően állatkerti kirándulás, az osztály minden tanulójának egy tablet vagy egy LEGO Mindstorms robot. Részletek:

A jelentkezés időtartama: 2015. szeptember 21–30.

A  pályázat benyújtás határideje:
    2015. szep. 30. 23:59

Felhívás

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet pályázatot hirdet a Nemzeti Köznevelési Portál (NKP) tanulókkal történő tesztelésre. A Nemzeti Köznevelési Portál egy idén ősszel induló komplex, tanulást és oktatást támogató portál, amely a diákoknak, a tanároknak és a szülőknek kíván elsődlegesen segítséget nyújtani. Az NKP-ról részletes leírást az következő hivatkozáson találnak a pályázók: az NKP bemutatása.

A pályázók köre: magyarországi köznevelési intézmények osztályai

A 19 megyéből és a fővárosból 1-1 osztály az alábbiak szerint:

1. kategória: egy osztály az 1. vagy a 2. évfolyam valamelyikéről,
    2. kategória: egy osztály az 5. vagy a 6. évfolyam valamelyikéről,
    3. kategória: egy osztály a 9. vagy a 10. évfolyam valamelyikéről.

Egy iskolából csak 1 kategóriára lehet jelentkezni, azaz egy iskolából nem lehet jelentkezni az 1., a 2. és a 3. kategóriában történő tesztelésre is.

A pályázat részletei:

A tesztelésre az nkpteszt@ofi.hu e-mail címen lehet jelentkezni. Meg kell adni:

• az iskola nevét, OM-azonosítóját,
    • megyét, várost,
    • az évfolyamot, az osztály jelét,
    • a tanár nevét, e-mail címét,
    • az osztály létszámát.

A pályázó vállalja, hogy közreműködik a tesztelésben résztvevő diákok és a 16. életévüket be nem töltött diákok törvényes képviselőinek a tesztelésben történő részvételre vonatkozó jognyilatkozatainak beszerzésében (letölthető formanyomtatvány, melyet kitöltve, aláírva kérünk beküldeni). Pályázó tudomásul veszi, hogy ezen jognyilatkozatok hiányában a tesztelésben nem vehet részt.
    Az OFI a beérkezett pályázatok közül megyénként a kategóriában elsőként jelentkező osztályt választja ki a tesztelésben való részvételre.
    A kiválasztott osztályoknak az OFI pontosan megadja, hogy

• hogyan érik el a portált;
    • a tesztelés során milyen feladatot kell elvégezni;
    • a tesztelés eredményét hol jelezhetik.

A jelentkezés időtartama: 2015. szeptember 21–30.

A tesztelés időtartama: 2015. október 5–16.

A pályázatok benyújtási módja és helye: a pályázatokat elektronikusan kell benyújtani a nkpteszt@ofi.hu e-mail címen

Nevezési díj: nincs

Díjazás:

A tesztelő osztályok között kisorsolják az alábbi ajándékokat:

1. kategóriában: az osztály részére kétnapos kirándulás Győrbe (Állatkert- és Mobilis-látogatással)
    2. kategóriában: az osztály minden tanulójának tablet
    3. kategóriában: egy darab LEGO Mindstorms

További információ: Németh Gerda, nemeth.gerda@ofi.hu

Forrás: OFI

Előző cikkÉlményszerű természettudományos oktatás a Geomatech programmal!(x)
    Következő cikkIntézményi önértékeléshez nyújt segítséget egy igazgató