Játékosítás az oktatásban a JátékosNap-on!

Játékok és a játékosítás/gamification oktatásban – ennek alkalmazásáról és a magyarországi jó példák bemutatásáról is szó kerül a november 28/29-i hétvégén a JátékosLét kutatóközpont által szervezett 1. JátékosNap-on, amit a roppant népszerű, budapesti PlayIT rendezvény keretén belül szerveznek, a Hungexpo területén. A JátékosNap elsődleges célja a játékok értékeire való figyelemfelhívás, amelyen belül kiemelt figyelmet szánnak a gamifikációra, azaz a játékosításra.

A két napos rendezvényen 41 előadás lesz, amelyből külön szekciója lesz az oktatásról szólónak.- közölte a Modern Iskolával Fromann Richárd, a JátékosLét Kutatóközpont vezetője.

Részletes információ a Játékosnap honlapján.

Az oktatási szekció résztvevői:

• 14.00 Zakariás Péter JátékosLét Oktatási Program
    • 14.20 Nagy Zoltán Gamification, játékosítás, játékszerűsítés – Bullshit vagy valóság?
    • 14.40 Tóth Norbert Észrevehetetlen tanulás
    • 15.00 Barbarics Márta Gamification alapú iskolai értékelés
    • 15.20 Hajba László Mit nyújthatnak a videójátékok az oktatásnak?
    • 15.40 Bognár Amália Játékosítás történelemórán

Forrás: www.gamification.co