A hétvégén Anyák napja!

Mai összeállításunkban korábbi cikkeinkből válogatunk a közelgő Anyák napja alkalmából: híres anyák a történelemben, anyák napja fizika órán, digitális ötletek Anyák napjára, nyomtatható kuponfüzet. Korábbi ötleteink megfűszerezéseként megnéztük, hogy értelmezi a mesterséges intelligencia az anyák napi verseket? Mi a vizualizció eredménye? Mindez a mai cikkben!

Hogyan lehet az Anyák napját a történelemórába becsempészni? – Anyák napja három fontos történelmi anya életének áttekintésével

A három híres anya, akikhez kapcsolódnak az óraterv feladatai:

• Szilágyi Erzsébet: kihez köthető a magyar történelemben? Honnan ismerhetjük még?
    • Zrínyi Ilona életének, szerelmeinek, emlékezetének bemutatása interaktív formában
    • Mária Terézia és élete bemutatása. Diákok ösztönzése a fokozott figyelemre, az óra zárásaként alkalmazott játék miatt

A teljes óraterv ezen a linken érhető el.

Digitális ötletek Anyák napjára

A covid időszaka alatt digitális ötleteket gyűjtött össze Tasnádi Klaudia tanító és Tóth Éva főszerkesztő a közelgő Anyák napja alkalmából. Például anyák napi kuponfüzet:

Vagy éppen kirakó családi vagy anyáknapi képből:

preview98piececoffee and roses

Tóth Judit Sára: Fizika és az anyák napja

Anyák napi kapcsolódási pontok:

• Beszélgetés az Anyák napjához kapcsolódóan Marie Curie-ről, mint híres radioaktivitás kutatóról, aki mellette édesanya, akinek lánya atomfizikus.
    • Interaktív táblás feladat. A tanár felteszi a kérdést, ha a diák tudja a választ kimehet és előhozhatja a megoldást. A végén közösen állapítják meg a megfejtést, ami egy Anyák napi szimbólum (orgona)
    • Az óra utolsó feladata:  Az előző feladat megoldásból számkombinációval kiválasztott betűkből ki lehet rakni Donászy Magda: Anyák napján című vers kipontozott sorát.

A teljes óraterv ezen a linken érhető el.

Hogy értelmezi a mesterséges intelligencia az anyák napi verseket? Mi a vizualizció eredménye?

Készült: Copilot

(kép alapja: Orgona ága c. gyerekdal)

Előző cikk„Igyekszem a saját erősségüket felhasználni” – interjú
Következő cikkKezdődnek a május-júniusi érettségi vizsgák