Kezdőlap Digitális eszközök

Nyerjen a Microsoft MIXathon kihívásában!

Most egyszerre tanulhat és nyerhet a Microsoft ingyenes új bővítményével, az Office Mix-szel! 2015. december 31-ig töltheti fel anyagát.

Elindult a Microsoft Mixathon című kihívása, amely tanárokat és diákokat egyaránt mozgósít azért, hogy a verseny keretében vagány, interaktív órai anyagok szülessenek a PowerPoint új bővítménye, az Office Mix segítségével.

Mi az Office Mix?

Az Office Mix a PowerPoint ingyenes bővítménye, amelynek segítségével egy egyszerű prezentáció máris interaktív, online tanórává alakítható és máris megosztható akár a diákokkal, akár a kollégákkal egyszerű link formájában, OneNote-ban vagy bármely belső kommunikációs platformon.

Az Office365 fiókjába bejelentkezve itt tudhat meg erről többet.

A Mixathon lehetőséget nyújt arra, hogy

  • megismertesse a diákjait egy újabb, a 21. századi tanulási készségeket fejlesztő alkalmazással
  • megmutassa felkészültségét és naprakészségét az innovatív pedagógiai technikák terén
  • szakmai körökben elismerésre és ismertségre tegyen szert
  • biztos helye legyen a jövő márciusban Budapesten megrendezésre kerülő E2 – Global Educator Exchange nemzetközi fórumán, a világ vezető innovatív tanárinak éves találkozóján

A kihívás menete

1. lépés: Látogasson el a www.MIXathon.org oldalra, ahol a versenyhez részletes leírást is talál, miközben a kollégái által készített példákon keresztül ismerheti meg az Office Mix lényegét.

2. lépés: Az oldalon található linkek mentén próbálja ki, hogy is működik az Office Mix, majd vágjon bele és hozzon létre saját Mix-et a diákjaival .

3. lépés: Publikálja Mix-ét az Office Mix portálon.

4. lépés: Legfeljebb három saját Mix linkjét küldje be december 31-ig a Mixathon oldalán, hogy részt vehessen a kihívásban.

Közép-Kelet-Európa 32 országának mindegyikéből kikerül egy nyertes Mix, amely részt vesz a regionális döntőn 2016 elején!

Irány a www.MIXathon.org és már kezdhet is Mixelni!

A Microsoft oktatási csapata várja az innovatív, kreatív, lelkesítő tananyagokat!

Előző cikkMi történik, ha 10 perc dicsérettel kezdjük az osztályban a napot?
Következő cikkPedagógusképzés projektzárásról