Kezdőlap SNI

Inkluzív Café oktatási kerekasztal -04.08., mert „a kivételesek vannak többen”

A kerekasztal beszélgetés célja, hogy megvitassa az inkluzív nevelés oktatás-stratégiai kérdését, és a résztvevők között párbeszéd induljon az inkluzív nevelési modell hazai működésének lehetőségeiről és akadályairól. Az Emberszeretet Világnapján -2016. április 08.- Budapesten ingyenesen rendezett beszélgetést több szakember is megtiszteli részvételével.

lufikA Down Egyesület és a Down-háló civil szervezetei szeretettel meghívják Önt a 2016. április 8-án, az Emberszeretet Világnapján megrendezésre kerülő Inkluzív Café oktatási kerekasztal beszélgetésre!

A részvétel regisztrációhoz kötött, melyet ide kattintva tehet meg.

Időpont: 2016. április 08., 14:30 perc
Helyszín: Premier Kultcafé Budapest, 1085, Üllői út 2-4. Akadálymentes bejárat a Baross utca 1. felől

Térkép:

Téma: Magyarországon a törvények évtizedek óta lehetővé teszik az inkluzív nevelést, a modell gyakorlói pozitív tapasztalatokat és sikereket mutatnak fel, a vizsgálati eredmények szerint az inklúzió komoly előnyöket kínál minden résztvevő számára, a gyakorlat hazánkban eddig mégsem tudott elterjedni.
Az átlagostól eltérő értelmi képességű gyerekek az összes tanuló egyharmadát teszik ki, ezen felül még a részképesség zavaros vagy akár a kiemelkedően kreatív gyerekek is kiszorulnak abból a körből, amelyet jelenleg a köznevelés megcéloz. Valójában az osztályokban a tanulóknak kevesebb, mint egy harmada jár minden fejlettségi szempontból egy szinten, és „a kivételesek vannak többen”.

A kerekasztalhoz meghívott résztvevők:
Moderátor: Dr. Perlusz Andrea – ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar dékán helyettese
Dr. Gyarmathy Éva – MTA TTK Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézet tudományos főmunkatársa
Dr. Bohács Krisztina – ELTE Atipikus Viselkedés és Kogníció, Gyógypedagógiai Intézet adjunktusa
Kókayné Lányi Marietta – inklúzió területén évtizedek óta sikeres Gyermekek Háza igazgatója
Kisari Károly – Down Egyesület elnöke, Down-háló tagja
Kővári Edit – Autisták Országos Szövetségének elnöke
Emberi Erőforrások Minisztériuma, Felsőoktatásért Felelős Államtitkárság képviselője

Program:
14:30 – Érkezés
14:45 – Köszöntő
14:50 – Rövidfilm az inklúzióról
15:05 – Kerekasztal beszélgetés
16:45 – Nézői kérdések és válaszok
17:30 – Lezárás

A regisztráció lezárul április 5-én, vagy 140 regisztrált fő elérésekor.
Kérjük regisztráljon mielőbb. Együttes részvétel esetén kérjük a látogatókat külön regisztrálni.

„Ennek az ingyenes rendezvénynek az apropója ugyan a tanulási nehézséggel küzdő gyerekek nagyarányú kiszorulása az oktatásból, de az inkluzív nevelésre vonatkozó javaslataink a nemzetközi tapasztalatok alapján minden gyereknek előnyére válnak, és egy olyan pedagógiai modellváltást kívánnak meg, ami sokkal gyerek-centrikusabbá tenné az iskolai rendszert.

Kérünk Titeket, gyertek el és támogassátok személyes részvételetekkel a rendezvényt, és ha tudjátok, továbbítsátok ezt a meghívót értő közönséghez, szülőkhöz, pedagógusokhoz, (gyógy)pedagógus-hallgatókhoz – akiket csak érdekelhet.”

Tóth Ágnes kiegészítése.

Előző cikkJó gyakorlatok az iskolai erőszak megelőzésére és kezelésére – 04.11. -szakmai találkozó és workshop
Következő cikkDigitális témaheti játszóház az ELTE T@T kuckójában! 2016.04.09., szombat- várják a pedagógusokat!