Kezdőlap osztályfőnök

Tanulni a múltból – A holokauszt téma oktatása konferencia

2016. április 14-én a Pedagógiai Könyvtár és Múzeum dísztermében (1087 Budapest, Könyves Kálmán körút 40.) az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Tanulni a múltból – A holokauszt téma oktatása címmel konferenciát szervez.

ofilogo3Az OFI által megrendezett konferencia kapcsolódik a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapjához (április 16.). Az elmúlt évben a TÁMOP 3.1.15 projekt keretében az OFI kutatást szervezett a holokauszt téma oktatásának magyarországi gyakorlatának megismerésére, jó gyakorlatok felkutatására. Ezen a konferencián a kutatók ennek eredményeit, a kutatás alapján megfogalmazható javaslatokat ismertetik, illetve gyakorló pedagógusok a feltárt jó gyakorlatokból mutatnak be példákat. Ezen felül a fejlesztés eredményeként a téma oktatásának hatékonyabbá tételének érdekében kifejlesztett pedagógus-továbbképzés bemutatására is sor kerül.

A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melyre az alábbi linken van lehetőség: REGISZTRÁCIÓ

Csatolmány: Programterv
Forrás: www.ofi.hu
Előző cikkAz online cseten a szakértő válaszol: a kisiskoláskori tehetséggondozásról, s annak a közösségépítésben játszott szerepéről