Kezdőlap Digitális eszközök

Adventi naptár online és offline

Hamarosan, így vagy úgy de elérkezik a december, és hamarosan vége lesz ennek az igen megterhelő évnek. Cikkünkben összeszedtünk pár ötletet személyre/csoportra szóló adventi kalendárium készítéséhez.

1. Adventi naptár online

A Türchen oldala ingyenes lehetőséget kínál egy feladatokkal, linkekkel vagy képekkel teli adventi naptár létrehozásához. Érdekessége, hogy nem csak decemberre lehet időzíteni, így remekül felhasználható például egy kihívásos versenyhez, ahol naponta új feladatokkal szembesülhetnek a résztvevők.

Bognár Amália blogján a legót szerető gyerekeknek ajánl kihívást: „Ha szeret legózni a gyermek, vagy régen sokat játszott vele, akkor itt az alkalom, hogy újra alkosson, építsen. Ötletekkel segít ebben a következő adventi naptár. Mindennap kinyílik egy ajtó, amiben egy kihívás található. Játszunk együtt!” (QQcska blog)

Az előzőhöz hasonló eszköz a Myadvent oldala, amely kifejezetten az adventi időszakra fókuszál.

1. Adventi kalendárium: Excelben

Az alábbi ingyenes letölthető Excel sablon minden ablaka egy képet rejt Karácsonyhoz kapcsolódóan.

Kép forrása: https://templates.office.com/en-gb/advent-calendar-tm44800980
  1. Kollaboratív adventi kalendárium: feladatokkal!

Az inquiryintolearning blog szerzője cikkében elmeséli, hogy december kezdete előtt egy héttel megkérdezte a diákokat, milyen, osztályszinten elvégezhető feladatokat látnának szívesen a decemberi naptárban. Összesítette és átalakította őket. Elmesélése szerint a tanulók alig várták, hogy melyik nap mi következik, vajon kinek az ötlete valósul meg, milyen feladat vagy épp ’ajándék’ várja őket, például:

• ma kódolás óráját tartunk
  • játsszunk a kedvenc játékotokkal!
  • Skype egy másik iskolával
  • a szünetben játssz olyannal, akivel még sosem tetted meg
  • nézzünk filmet!

4. Adventi kártyák offline

Az ötlet szintén Bognár Amáliához köthető: az otthoni családi adventi naptárat töltötte meg ráhangoló feladatokkal, mint például:

– Kincskereső! Keresd meg az elrejtett kirakó elemét, és őrizd meg!

– Családi, esti séta

– Tegyél jót! Segíts ma a mamának!

– Készítsünk karácsonyi só-liszt gyurma díszeket!

A kártyák itt letölthetőek és szerkeszthetőek.

Sablon, képernyőkép

+1 Online karácsonyi képeslap: I wish you to

A gyerekeknek biztosan sokkal könnyebben sikerül a képeslap megírása, aminek elküldését akár időzíteni is tudjuk.

Összeállította: Tóth Éva, főszerkesztő

Források:

Előző cikkKézikönyv a tehetségről – könyvbemutató
Következő cikkBeethoven újragondolva: a #reinventingBeethoven kihívás