Kezdőlap jó példák

Karácsonyváró kihívások

A karácsonyi ünneplésre számos hagyomány készít fel bennünket, melyek arra is felhívják a figyelmünket az adott időszak szépségeire - és arra is, hogy nekünk magunknak is tennünk kell a bensőséges hangulat megteremtéséért.

Az évzáró ünnepeket megelőző kihívások színesíthetnek, rendszerezhetnek egy-egy iskolai napot vagy hetet. Szemelgethetünk belőlük, de strukturáltan is felhasználhatjuk a különböző ötleteket. A gyerekek végezhetik egyénenként a feladatokat (közösen megbeszélve a tapasztalatokat), de szervezhetünk közösségi alkalmakat is egy-egy kihívás teljesítésére.

Forrás: MI

A cél itt is az, hogy a karácsonyi hangulatteremtő ötletek „felhasználásával” készülődjünk az ünnepre. Jó, ha a gyerekek megtapasztalják, mennyi mindent tehetnek ők maguk is ezért. Egy-egy apró lépés is nagy segítség lehet ebben!

Előző cikkFelvételi kisokos általános iskolásoknak
Következő cikkKarácsony a virtuális osztályteremben