Kezdőlap heti kitekintő

    Már lehet regisztrálni a PÉNZ7-re

    A pénzügyi és vállalkozói tudatosságot interaktív eszközökkel fejlesztő PÉNZ7 rendezvénysorozatot 2024. március 4-8. között rendezik meg, immár a tizedik alkalommal. A jubileumi eseménysorozat megvalósításáról szóló együttműködési megállapodást múlt héten írták alá szervezők. A jubileumi témahéten való részvételre ettől a héttől kezdve egészen a PÉNZ7 végéig regisztrálhatnak az iskolák és a pedagógusok.

    A pénzügyi kultúra fejlesztésének legszélesebb kört vonzó eseménysorozatára 2024. március 4-8. között immár 10. alkalommal kerül majd sor. A PÉNZ7 pénzügyi tananyagait a kezdetektől a Pénziránytű Alapítvány fejleszti. 

    Okosan a hitelekről tananyagok és Jubileumi PÉNZ7 foglalkozástervek

    A jubileumra tekintettel ebben a tanévben több témát is feldolgozhatunk a PÉNZ7 tanórákon, és egy külön jubileumi óraterv is a rendelkezésünkre áll majd. A „Pénzügyi életleckék” témakör keretében a korábbi családi költségvetés, pénzügyi tervezés és korszerű pénzkezelés tananyagai mellett idén a hitelek témakörét ismertethetjük meg a gyerekekkel a PÉNZ7 keretében. A témahétre regisztrált tanárok különböző tananyagcsomagok közül választhatnak, attól függően, hány témában tartanak foglalkozást, de ezen csomagok mindegyikének része a korosztályos jubileumi PÉNZ7 foglalkozásterv és az Okosan a hitelekről tananyag. 

    A 2023/2024-es tanévben kiemelt hitelezés témakört a felsősöknek és középiskolásoknak dolgozta ki a Pénziránytű, emellett módszertanilag korszerű, a középiskolás korosztálynak szóló projektszemléletű tananyaggal is támogatják a téma bevezetését. 

    A Jubileumi foglalkozástervek pedig mind a négy korosztálynak, így a 3-4. évfolyamosok számára is elérhetők lesznek. A Jubileumi PÉNZ7 foglalkozástervben életpályánk pénzügyeihez kapcsolódó, az adott korosztály számára releváns beszélgetési témákkal, valamint ezek feldolgozását segítő interaktív játékokkal, feladatokkal és kiegészítő programokkal találkozhatunk majd. A foglalkozás kiváló felvezetője lehet a hitelezésről szóló, illetve akár a korábbi tananyagokat feldolgozó rendhagyó tanórá(k)nak.

    Emellett idén is a PÉNZ7 részét képezi a vállalkozói kompetenciafejlesztő témakör is, melynek témája: Gondolkozz és Vállalkozz! 

    A PÉNZ7 programjait ebben a tanévben is tovább színesíti, hogy a diákok kapcsolódó versenyeken, pályázatokon is részt vehetnek, de arra is lehetőség van, hogy az iskolák szakértő pénzügyi önkénteseket, illetve vállalkozások működtetésében jártas szakembereket, vállalkozókat fogadjanak. Fontos lesz majd a pénzügyi önkéntes felkérésekor, hogy tisztázásra kerüljön, hogy a Jubileumi foglalkozásterv életpályánk pénzügyei, vagy az Okosan a hitelekről témakörében számítanak-e az önkéntes tanórai támogatására.

    Minden tanévben új regisztrációra van szükség

    Az iskolák, illetve a pedagógusok online már regisztrálhatnak a témahétre, megjelölve azt is, milyen korosztályok (3-4., 5-6., 7-8. évfolyamok vagy középiskolások) számára, mely témákban (pénzügyi és/vagy vállalkozói) terveznek rendhagyó tanórákat. 

    A PÉNZ7-en kétféle regisztrációt különböztetnek meg a szervezők: kapcsolattartó tanári és óratartó pedagógusi regisztrációt. Egy iskolához legfeljebb egy kapcsolattartó tanári regisztráció tartozhat. A kapcsolattartó tanár az iskolából először regisztráló tanár – a jelentkezéskor neki kell megadni, hogy az iskolában mely korosztály(ok)nak, összességében várhatóan hány órában és hány diáknak terveznek órát tartani, így fontos, hogy a regisztráció előtt a kapcsolattartó tanár vegye fel a kapcsolatot a programban részt venni szándékozó kollégáival!

    A kapcsolattartó regisztrációja után óratartó pedagógusi regisztrációt fogad a rendszer. Minden pedagógusnak egyénileg is meg kell adni, hogy hány órát fog diákjainak korcsoportonként megtartani, és ekkor lehet megjelölni, hogy ezekre az órákra kérik-e pénzügyi vagy vállalkozói önkéntes együttműködését

    Regisztrálni a PÉNZ7 oldalán, egészen a témahét zárónapjáig ezen a linken lehet: https://www.penz7.hu/regisztracio-pedagogusoknak-2023.cshtml

    FONTOS! A PÉNZ7 részvételhez minden évben új regisztráció szükséges. Tehát az nem elegendő, ha a korábbi években már regisztrált az intézmény a témahétre.

    Ha az iskola már az idei tanévben is regisztrált a PÉNZ7 programjába, és pedagógusként szeretnénk mi is csatlakozni, akkor fontos, hogy felvegyük a kapcsolatot az iskola kapcsolattartó tanárával! (A regisztrált kapcsolattartó adatait a rendszer automatikusan megjeleníti a regisztráló tanárok számára.) 

    Felkészülési lehetőségek, ingyenes nyomtatott tananyagok az első 500 iskolának

    A PÉNZ7 2024 tananyagok a regisztrált pedagógusoknak lesznek elérhetőek. A PÉNZ7 zárónapjáig csak a regisztrált tanárok férhetnek hozzá az órák anyagát adó óratervekhez és tanári útmutatókhoz, melyek ingyenesen letölthetők lesznek előreláthatólag februártól a PÉNZ7 hivatalos oldaláról: https://www.penz7.hu/

    A korábbi évek gyakorlatának megfelelően a pénzügyi témára elsőként regisztráló 500 iskolának idén is ingyenesen elküldi a Pénziránytű a pénzügyi tananyagokat nyomtatva is.

    Az Okosan a hitelekről tanórák megtartásához a Pénziránytű e-learning-portálon már elérhető szakmai felkészítő tananyag, és idén is számíthatunk a Pénziránytű Alapítvány informatív webináriumaira és a mintaóra felvételekre. 

    Pénzügyi, illetve digitális oktatási módszertani témákban segíti az előzetes felkészülést a Pénziránytű Online Digitális Akadémia képzés is, melyről részletesen a https://penziranytu.hu/penziranytu-online-digitalis-akademia oldalon tájékozódhatunk.

    A jógyakorlatok megosztása érdekében a Pénziránytű Tanári Díj keretében a PÉNZ7 pénzügyi témájában készített foglalkozás- vagy projekttervvel 2024. január 8-ig akár 600.000 Ft támogatás elnyeréséért is pályázhatnak az általános- és középiskolai pedagógusok: https://penziranytu.hu/penziranytu-tanari-dij-20232024

    A magyar PÉNZ7 program a kezdetektől fogva résztvevője a mintegy 35 országban egy időben zajló European Money Week, 2016 óta pedig a Global Money Week kezdeményezésnek is. Magyarországon tavaly 1100 iskola több mint 145 ezer diákja vett részt a program eseményein.

    A 10. PÉNZ7 megvalósításáról szóló együttműködési dokumentumokat a Belügyminisztérium projektgazdaként, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM), a Pénzügyminisztérium, a Magyar Bankszövetség, a Pénziránytű Alapítvány, valamint a Junior Achievement Magyarország Alapítvány együttműködő szakmai partnerekként írták alá.

    Előző cikkSzakmai hétvége a drámapedagógiáról
    Következő cikk„Megindulnak az ötletek, mozdul a kreativitás, fellobban a motiváció” – interjú