Kezdőlap IKT

Robot-programozó iskolások vetélkedtek a nemzetközi versenyen

Magyarországon először  rendezték meg a World Robot Olympiad (WRO) – iskolásoknak szóló robotépítő regionális versenyt, az Edutus Főiskola tatabányai campusán. Erre  két korosztályban összesen 16 magyar iskolai csapat jelentkezett, magyarországi és határon túli magyar területekről is. A versenyen május 30-31-én zajló programja szerint a résztvevő csapatok egy-egy LEGO Mindstorms- robotot építettek fel, programoztak be és egy adott pályán vitték végig, számos specifikáció és meglepetés-szabály figyelembevételével. A verseny tétje a 2014 novemberében az oroszországi Szocsiban zajló döntőre való kijutás.

A WRO egy nemzetközi oktatási program, amely azzal a céllal jött létre, hogy megkönnyítse a fiatalok hozzáférését a természettudományos tárgyakhoz és motiválja őket egy mérnöki vagy informatikai szakma választására. A WRO versenyek ötvözik egy sportesemény izgalmát a LEGO Mindstorms robotok tervezésének, építésének és programozásának kihívásával. A rendezvényt Schmidt Csaba, Tatabánya polgármestere nyitotta meg. Hamarosan beszámolunk a verseny szervezését megelőző pedagógus-feladatokról és az eredményről is.https://www.facebook.com/WROHungary

Hirdetés

A beszámoló és a nyertesek itt érhetők el.