Kezdőlap IKT

Világméretű vírustámadás – mit tegyünk, hogy ne “sírjunk” – avagy “Öt módszer a vírusok ellen”

A május 12 -én "útjára indult" és az azt követő hétvégén pusztító WannaCry nevű vírus viharos terjedésével kapcsolatban felmerültek kérdések, hogy mit kellett volna tenni, hogy ne kapjuk be, ezért összefoglalom, hogy általában mit lehet tenni egy vírusfertőzés ellen.- írta blogján Fülöp Tamás, igazságügyi szakértő, aki vendégposztjával ad tanácsokat a pedagógusoknak.

A  világszerte sok problémát okozó digitális kártevőről szóló pánikkeltő, dezinformáló hírek és cikkek  helyett most egy gyakorlatias, segítő írás, Fülöp Tamás jóvoltából.  Az iskolákban, otthonokban is egyre több digitális eszköz működik, jó, ha tisztában vagyunk kezelésük és online biztonságuk területén is ezekkel.

írta: szaGértő

Hirdetés

 

A cikket itt találja: