Állítsuk meg az internetes zaklatást!

A www.ertsunkszot.hu Állítsuk meg az internetes zaklatást! címmel kerekasztal beszélgetést rendez, 2013. április 23-án, 15 órától, az Aranytíz Művelődési Házban. A rendezvény mindenki számára nyitott és ingyenes.

Az „Értsünk szót” célja a szülő-gyerek és a pedagógus-diák kommunikáció jobbá tétele, párhuzamos monológok helyett valódi párbeszédek kialakítása mind a családokban, mind az oktatásban.

A beszélgetés főbb témái:

• A prevenció lehetőségei: szülők, tanárok, diák segítők – kortárs segítők szerepe, felelőssége, feladatai
    • Iskolai felvilágosítás, oktatás lehetőségei
    • Szülők bevonása az internetes problémák kezelésébe, párbeszéd szülők és gyerekei között
    • Cyberbullying hatása a fiatalokra, lelki egészségükre, pszichés jóllétükre
    • Mi a „magas kockázatú” netes viselkedés? Kik azok, akiket igazán veszélyeztet az online bántalmazás?
    • Milyen tartalom miatt hol lehet bejelentést tenni, milyen választ várhatunk a bejelentésre? (mikor érdemes bejelentést tenni)
    • Kortárs bántalmazás: mit jelent pontosan, milyen formái vannak?
    • Mennyiben az egyén és mennyiben a csoport felelőssége a kortárs bántalmazás?
    • Milyen az áldozat, az elkövető, a kívülállók?

Meghívott beszélgetők:

• Aáry-Tamás Lajos oktatási biztos
    • dr. Parti Katalin, az OKRI szakértője (biztonságos internet)
    • Senkár Éva, a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány gyermekpszichológusa
    • Várnai Dóra, az OGYEI kortárs zaklatással foglalkozó pszichológusa
    • Győrfi Rebeka, a kamaszpanasz.hu tini szerkesztője.

Moderátorok: Skita Erika és Turáni Szabolcs (www.ertsunkszot.hu)

Bővebb információ a rendezvényről itt olvasható.

Előző cikk„Épen, elevenen!” – Pályázati felhívás általános iskolák számára
    Következő cikkMeseMuzsika – ismeretterjesztő sorozat az A38 Hajón