RESLEA – Lemorzsolódás csökkentése a tanulmányaikat abbahagyó fiataloknál (x)

A tanulmányok idő előtti befejezése komoly problémát jelent nemcsak ez egyén, de az egész társadalom számára is. A helyzet a különböző Európai Uniós országokban eltérő, a jelenség azonban bizonyos azonosságokat mutat.

Az Európai Uniós támogatással megvalósuló RESLEA nemzetközi projekt célja olyan innovatív integrált módszerek és eszközök kidolgozása a 15-19 éves fiatalok részére, melyek különböző országokban és oktatási rendszerekben is hatékonyan alkalmazhatók a lemorzsolódás csökkentésére.

A projekt tárgya:

• Tanulmányi lemorzsolódás csökkentéséhez kapcsolódó gyakorlati tapasztalatok elemzése;
    • Bevált gyakorlatok és sikeres alkalmazások összegyűjtése, melyek segítik a fiatalokat megkezdett tanulmányaik befejezésében;
    • Az alkalmazások tesztelése 4 országban: Portugália, Szlovénia, Nagy-Britannia, Magyarország;
    • Eszköztárak és fejlesztési módszerek kidolgozása iskolák és képző intézmények, tanulók, családok/közösségek, valamint tanárok/iskolai munkatársak számára, melyek segítségével felismerhetik a lemorzsolódás veszélyét és megelőzhetik annak bekövetkezését.

Hazánkban a projekt koordinátora a SZÁMALK Zrt.

Kérjük, látogasson el weboldalunkra, ahol tájékozódhat a projekt munkájáról: www.reslea.eu

Előző cikkEgy sokszínű folyóirat
    Következő cikkIránytű a továbbtanuláshoz: Felvi tájoló 2014