Kezdőlap Digitális eszközök

Hogyan válasszunk IKT eszközt?

Irene van der Spoel, a Today’s Teaching Tools blog szerzője a Modern Iskolával együttműködve magyarul is megjelentette a múlt héten népszerűségi csúcsokat döntő folyamatábráját. Mi inspirálta a blog vezetésére és az ábra elkészítésére? Hogyan is válasszunk IKT eszközt?

Irene saját bevallása szerint az első önállóan megtartott tanórája után 2 dologra jött rá: 1. Minden tanulónak szüksége van és meg is érdemli, hogy a tanár valóban lássa őt 2. az IKT eszközök segítenek ebben.

Azt mondja, azért készítette népszerű ábráját, mert észrevette, hogy sok pedagógus szeretne IKT eszközöket használni, de egyszerűen nem tudnak választani. A kép segíthet eldönteni, melyik az amelyikkel el tudják érni a kívánt célt. Fontos kiemelni, hogy mielőtt a technolóigáról döntünk, tisztában kell lennünk azzal, mik is a céljaink a tanórán. Akkor tud egy pedagógus dönteni, ha tisztában van azzal, mit is szeretne a tanórán elérni. Ez azért is fontos, mert a tanár nem csak azért választja az adott eszközt, mert az viccesnek vagy izgalmasnak tűnik, hanem az alapján, amire szüksége van a tanulási cél elérésnek érdekében.  A folyamatábra magyar változata a blogon is elérhető.

Kép:
Irene van der Spoel

A Today’s Teaching Tools blogban Irene összegyűjtötte a kedvenc bevált eszközeit, ebből szemezgetünk most:

Kvízek/tesztek/játékok

• Deck.Toys – még sosem volt ilyen könnyű a differenciálás és a diákok pontjainak követése
  • Goosechase – függőséget okozó kincsvadász játék!
  • JeopardyLabs – Mindent vagy semmit típusú játékok Powertpoint nélkül
  • Plickers – online kvíz tanulói eszközök nélkül!
  • Quizalize – kvízek 1 perc alatt!
Fotó: @chenier_edmus, Twitter

Ötletbörze

• Coggle – kollaboratív gondolattérkép készítése
  • Postermywall – interaktív poszter készítése
  • Thinglink – interaktív poszter készítése
  • Timeglider – idővonal készítése
  • Timetoast – idővonal készítése
  • Trello – tervezzünk együtt
  • XMind – ötletbörze és gondolattérkép készítése
Fotó: flickr.com

Kreatív oldalak

• BlendedPlay – játékok készítése saját tartalommal
  • Pixton – képregények készítése
  • ScribbleMap – rajzoljunk térképeket és osszuk meg!
  • Storybird – saját könyv készítése könnyedén
  • Venngage – mindent az infografikákról!
http://www.blendedplay.com/mountain-climber.html, képernyőkép

A blog angol nyelven itt érhető el.

Köszönjük Irene van der Spoel munkáját és közreműködését a cikk és az ábra megjelentetésében.

Előző cikkForradalmasíthatja az angol nyelvtanulást a BOOKR Kids új alkalmazása
Következő cikkHygge az osztályteremben