Kezdőlap hírmozaik

    Digitalizáció és mesterséges intelligencia a Pénziránytű Őszi Online Workshopján

    November 13-15. között, a Pénziránytű Őszi Online Workshop szakmai és módszertani rendezvényein a Mesterséges Intelligencia (MI) nyújtotta lehetőségek és kihívások is fókuszba kerülnek. Az online térben zajló, ingyenes workshopon három délutánon keresztül várják izgalmas programok a pénzügyi tudatosság fejlesztése és az oktatás digitális megoldásai iránt nyitott általános- és középiskolai pedagógusokat.

    A workshop ingyenes foglalkozásain a Pénziránytű Alapítvány segít felkészülni versenyeikre, a hagyományosan népszerű pályázataikra, valamint bemutatják e-learning portáluk tanári, (adminisztrátori) alkalmazásának lehetőségeit is. A workshop keretében megrendezésre kerülő Tanárklubon és a rendezvény szakmai napján a Mesterséges Intelligencia pénzügyi és oktatási lehetőségei kerülnek fókuszba, emellett fellebbenthetjük a fátylat a digitalizáció élményalapú megközelítésének kulisszatitkairól is a Pénzmúzeum szakértőjének segítségével.

    Programajánló

    A Pénziránytű szakmai és módszertani workshopjának november 13-i nyitóelőadásáról nem érdemes lemaradni, mert többek között információkat kaphatunk az ebben a tanévben összesen 8,5 millió Ft összdíjazású tanári-, iskolai- és diákpályázati lehetőségekről. Már javában érkeznek a kreatív pályaművek a november 27-ig meghirdetett Alkotópályázatukra, melynek keretében „Álomból valóság – így érhetjük el pénzügyi céljainkat” témában várják az 1-14. évfolyamos diákok alkotásait. Részleteket osztanak meg Tanári díj pályázatukról is, melyen most minden eddiginél magasabb támogatást nyerhetnek az innovatív pedagógusok. Emellett első kézből értesülhetünk többek között a hamarosan induló Logirintus, a MoneySim ViaDal és a BankCode versenyekről, a kibővült Pénziránytű Bázisiskola program újdonságairól, sőt segítséget kaphatunk a színvonalas digitális alkotások készítéséhez és a Pénziránytű e-learning portál használatához is. 

    November 14-én délután a Tanárklub keretében segítséget kaphatunk a Mesterséges Intelligenciával kapcsolatos információrengetegben. Vendégelőadóik, Dr. Főző Attila László és Jánossy Zsolt digitális oktatási szakértők irányításával néhány, a Mesterséges Intelligencia alkalmazásán alapuló, oktatásban is hasznosítható, akár már másnap az órákra bevihető lehetőséget ki is tudunk majd próbálni

    A workshop november 15-ei szakmai napjának középpontjában is a digitalizáció és az MI nyújtotta lehetőségek állnak majd. Dr. Széles Zsuzsanna, a Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar dékánja és egyetemi tanára az MI pénzügyekre és oktatásra gyakorolt hatását elemzi. Bartha Lajos, a Magyar Nemzeti Bank pénzügyi infrastruktúráért és bankműveletekért felelős ügyvezető igazgatója a Mesterséges Intelligencia támasztotta pénzügyi kihívásokat veszi górcső alá. Akik már évek óta követik a Pénziránytű Alapítvány kínálta lehetőségeket, bizonyára örömmel találkoznak újra Merényi Zsuzsannával, a Pénzmúzeum alkotócsapatának közgazdász tanárával, aki a múzeum digitális eszköztárának koncepciójával és gyakorlati alkalmazási lehetőségeivel ismerteti meg az érdeklődő kollégákat.

    Regisztráció és Kiemelt Pénziránytű Iskola verseny

    A workshop előadásain és foglalkozásain történő részvétel ez alkalommal is mindenki számára ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, melyet az alábbi linken lehet elérni: REGISZTRÁCIÓ

    Regisztrálni november 8., szerda éjfélig lehet. Az egyes programok YouTube és Zoom elérhetőségeiről minden regisztrálót e-mailben értesítenek a szervezők a workshop előtt.

    Tartalmas programjaikon túl a workshop nyitóelőadásán, szekciófoglalkozásain, illetve a Tanárklubon való részvétellel értékes pontokat is gyűjthetünk a Kiemelt Pénziránytű Iskola címért folytatott aktivitási versenyben!

    A részletes programterv a Pénziránytű Alapítvány honlapján érhető el: https://penziranytu.hu/workshopok

    Előző cikkeTwinning Magyarország Verseny 2023 – Beszámoló
    Következő cikkÖnértékelés és énazonosság – játékosan