Kezdőlap heti kitekintő

Szabaduljunk ki a tanteremből – Új pályák a PénzFutamon március 4-től

A Pénziránytű Alapítvány a Medve Matek csapatával együttműködésben a PÉNZ7 Pénzügyi és vállalkozói témahét kísérőeseményeként újra megnyitja az országosan elérhető PénzFutam pályákat. Ezúttal is izgalmas pénzügyi-matekos szabadtéri kalandra invitálják a 4-14. évfolyamos diákokat és tanáraikat. Az ország több mint 250 pontján elérhető PénzFutam egy tanóra, azaz 45 perc alatt ismerteti meg játékosan a diákokkal a mindennapi pénzügyi alapokat.

7 ok, amiért érdemes idén is játszani

1. Megújult pályák három nehézségi szinten.
    2. 250+ helyszín országszerte, de március 4-ig saját iskolai pálya is készíthető.
    3. Mindennapi pénzügyi és közösségi élmények, ráadásul a jó levegőn, a szabadban.
    4. Játékos matek, természetismeret, földrajz, állampolgári ismeret, testnevelés, technika vagy osztályfőnöki óra.
    5. A gyerekek önállóan játszanak, a pénzügyi tudatosságra nevelés talán legegyszerűbb és legkényelmesebb formája a PénzFutam.
    6. Csapatonként csak egy mobilra és tanári regisztrációra van szükség.
    7. Az ügyes és szerencsés csapatok és tanáruk még nyerhetnek is.

3 korosztály, 3 nehézségi szint

A pályák idén is három korosztály számára, három nehézségi szinten érhetők el:

• KISHAL pálya: 4-6. évfolyamosoknak,
    • NAGYHAL pálya: 7-9. évfolyamosoknak,
    • CÁPA pálya: 10-14. évfolyamosoknak és felnőtteknek ajánlott.

A játékot az egész osztály egyszerre játszhatja, a legjobb, ha 2-4 fős csapatokban. A játék során egy maximum 500 méter átmérőjű területet járnak be a csapatok, így a pedagógus könnyen képes a tanulók mozgását követni. A csapatok a korosztályi ajánlástól függetlenül, szabadon választhatnak a különböző nehézségi szintű pályák közül.

Játék, amellyel akár nyerni is lehet

A játék végén a csapatok teljesítményük alapján bronz, ezüst, arany, vagy gyémánt fokozatot érhetnek el, melyről oklevelet kapnak. A PénzFutam március 28-i zárását követően sorsolás útján nehézségi szintenként a 3-3 legalább ezüst rangot elérő csapat tagjai és felkészítő/kísérő tanáruk fejenként 12.000 Ft értékű vásárlási utalványt nyerhetnek.

További információk, a játék részletes leírása, az országszerte elérhető helyszínek a Pénziránytű Alapítvány honlapján érhetők el: https://penziranytu.hu/penzfutam

Előző cikkVadvilág Világnapja a Fővárosi Állatkertben
    Következő cikk„Lehet nélküle tanárként tevékenykedni, de nem érdemes” – interjú