Kezdőlap heti kitekintő

Pénzügyi-matekos élmények – március 28-ig játszható a PénzFutam!

Játék, mozgás, tanulás, mindez egyszerűen, a jó levegőn és nem utolsó sorban ingyenesen. A PénzFutam egy tanóra, azaz 45 perc alatt ismerteti meg játékosan a diákokkal a mindennapi pénzügyi alapokat. A szabadtéri kaland egy gyors kódkérést követően március 28-ig bármikor játszható az ország közel 260 helyszínén.

A pénzügyi ismeretek megkerülhetetlenek, de jó hír, hogy remekül beépíthetők a tanórákba, egyben átadhatók szórakoztató módon is. Ehhez nyújt segítséget a pedagógusoknak az egy tanórát felölelő ingyenes szabadtéri játék, a PénzFutam. A Pénziránytű Alapítvány és a Medve Matek csapatának együttműködésében megvalósuló pénzügyi-matekos kalandon a 4-14. évfolyamos osztályok szerencsés diákcsapatait pedig még nyeremények is várják.

A PÉNZ7 témahét folytatásaként a szabadtéri különleges osztályprogram akár matematika, földrajz vagy természetismeret, történelem, állampolgári ismeretek, technika és tervezés vagy osztályfőnöki óra keretében is megvalósulhat. Minimális előkészület szükséges a játékhoz: a nap 24 órájában játszható PénzFutam egy gyors kódkéréssel elérhető, s már rögtön kalandozhat is az osztály az iskolához legközelebb eső pályán. Az országszerte közel 260 helyszínen elérhető pályák között itt lehet válogatni: www.medvematek.hu/go-palyak

Ilyen egyszerűen játszható a PénzFutam

Az egész osztály egyszerre játszhat a PénzFutamon, érdemes 2-4 fős csapatokba osztani a gyerekeket és annyi kódot kérni, ahány csapat indul. Kódkérésre ezen a felületen van lehetősége a pedagógusnak: www.medvematek.hu/esemenyek/penzfutam

A tanár számára e-mailen érkező kódok segítségével tudnak a csapatok csatlakozni a játékhoz, melyhez csapatonként mindössze egy helymeghatározásra képes mobilkészülékre vagy tabletre és mobilinternetre van szükség. A játékosok a választott szabadtéri pályán állomások (GPS-lokációk) között vándorolnak, és ott az okostelefonjukra érkező feladatokat oldhatják meg „akadályverseny” jelleggel. A 45 perces játékidő alatt 6+3 feladat megoldása a cél. A pedagógusnak nincs más dolga, mint örömmel figyelni, hogyan élvezi az osztály a szabadtéri kalandot. Kedvcsinálónak érdemes megtekinteni a játékról készült rövid ízelítő videót: https://youtu.be/ilPmn-9X1fs

Akár nyerni is lehet a PénzFutammal

A három korosztály számára, három nehézségi szinten készült pályák közül a csapatok szabadon választhatnak. A mindennapi pénzügyi témákat érintő kvízekből, számolási példákból, logikai fejtörőkből álló feladatok megoldásáról, a csapat teljesítményéről a játék végén a diákok visszajelzést és oklevelet is kapnak. A helyes válaszok számától függően bronz, ezüst, arany és gyémánt fokozatot érhetnek el a csapatok. A játékosok az elért eredményről elektronikus oklevelet kapnak, amit a játék végén letölthetnek. A legszerencsésebbek pedig minden korosztályban még nyerhetnek is. A játék végeztével korosztályonként legalább ezüst rangot elért csapatok közül sorsolás útján kiválasztott 3-3 szerencsés csapat tagjai és tanáruk is ajándékutalványban részesül.

Részletes további információk és a játék menetét bemutató webinárium felvétele elérhető a www.penziranytu.hu/penzfutam oldalon.

Előző cikkVersek a vízről
    Következő cikkAmit nem (biztos, hogy) tudtunk II. Rákóczi Ferencről