Kezdőlap Digitális eszközök

Szuper ötletek a tanóra játékosítására: vetélkedők!

A zene, a fények, az energia, izgalom, a siker bizsergető érzése. A vetélkedők magával ragadják az embert, viccesek, nem csoda, ha a diákok is szívesen ismétlik át a tanultakat játékos formában. A Ditch that text book oldala kiválogatta a legjobb eszközöket, melyeket a pedagógusok a leghasznosabbnak ítéltek, hogy a tanterembe egy televíziós vetélkedő érzetét varázsoljuk. Engedélyükkel kiválasztottuk a kedvenceinket.

1.A Quizizz vicces módja annak, hogy az értékelést élvezetessé tegyük akár az iskolában, akár otthon. Ráadásul ingyenes! A Kahoot!-tal ellentétben nem szükséges kivetíteni és mindenkit megvárni a kezdéshez. A visszajelző mémek a kérdések között még szórakoztatóbbá teszik. Extra: a kérdések és a válaszok sorrendjének felcserélését is beállíthatjuk. Egyre több kész, személyre szabható kérdéssor érhető már el magyarul is.

Kép: Google

2. Quizlet és a Quizlet Live: legyen a szókincs bővítése szórakoztató!

3. Flippity.net: hogyan lesz egy google táblázatból játék? például szerencsekerék, kódkereső játék vagy idővonal?

Kép: Flippity, képernyőkép

4. A Classtools.net által ajánlott lehetőségek: árkád játék, Fakebook profil, random névválasztó, és még sorolhatnánk. Érdemes ellátogatni az oldalra, ingyenes!

Kép: Classtools.net

5. Mindent vagy semmit! A diákok és a tanárok is nagyon szeretik. Kiváló módja az összefoglalásnak, ismétlésnek. Elkészíthetjük online itt vagy Powerpointban is.

Kép: Google

6. Szerencsekerék: a diákok sokkal jobban elfogadják, ha egy online eszköz sorsol számukra témát, csoporttársat, stb.

Kép: Wheel Decide

7. Gimkit: hasonló a Quizlethez, kicsit felturbózva. Rengeteg olyan témát használhatunk benne, melyek még jobban motiválják a diákokat. Ahogy a diákok sorra oldják meg a kérdéssorokat, pénzt nyernek, amit befekethetnek, hogy fejlesszék magukat.

8. Ki vagyok én? A tökéletes, technológiát nélkülöző módja a szókincs ismétlésének.

Fotó: Craig Klement
@craigklement, Twitter

9. Legyen Ön is milliomos! A népszerű játék tanórai változata könnyen elkészíthető Powerpoint formátumban.

Kép: http://ditchthattextbook.com, képernyőkép

Az eredeti cikk forrása itt található. Köszönjük az oldal hozzájárulását a cikk felhasználásához.

Előző cikkMagyarból jeles 2.0 – műhelykonferencia jó gyakorlatokkal a Kárpát-medencéből
Következő cikk„Én vagyok az a 11 éves, akinek egyetemista haverjai vannak.”