Oktatás a fenntarthatóság szolgálatában

A Tempus Közalapítvány május 23-án Oktatás a fenntarthatóság szolgálatában címmel rendez konferenciát Budapesten.

A fenntarthatóság egyik meghatározása szerint fontos, hogy a jelenlegi szükségletek kielégítése úgy valósuljon meg, hogy az erőforrásokat megőrizve, fenntartva, a későbbi generációknak is biztosítsuk ezt a lehetőséget.

A fenntarthatóság környezeti, társadalmi, gazdasági összetevőit, azok kapcsolatait vizsgálva a következő kérdésekre keresi a választ a konferencia:

• milyen a fenntartható fejlődést szolgáló oktatás?
    • miben több a fenntarthatóság-pedagógia a környezeti nevelésnél?
    • hogyan formálható a diákok környezeti tudatossága, értékrendje?
    • hogyan építhetjük be a helyi „fenntarthatósági” tevékenységeket a tanulási folyamatokba?

A rendezvényen adják át a 2013-as Nívódíjakat a legkiválóbb Comenius, Leonardo, Grundtvig és Erasmus projekteknek.

A rendezvény időpontja: 2013. május 23., csütörtök

Helyszín: Öböl Ház Rendezvényközpont, Kopaszi gát (Budapest, 11. kerület)

A részvétel díjtalan, jelentkezési határidő: május 15.

További részletek és előzetes regisztráció a Tempus Közalapítvány honlapján található.

Előző cikkEurópai Iskolák egy Élhető Bolygóért
    Következő cikkVitAkció a Rákócziban