Kezdőlap heti kitekintő

Várlak, Mikulás!

Hétvári Andrea munkássága hiánypótló a gyakorlatban: bájosan illusztrált versei a legkisebbeket is meg tudják szólítani, miközben a pedagógusok mindennapi munkáját könnyítik meg. Neve garancia a sikerre, legyen szó tematikus hetekhez vagy nevezetes napokhoz kapcsolódó anyagokról. Ma a Mikulás érkezésével kapcsolatos verseit szedte egy csokorba.

Elérkeztünk az év vége egyik legizgalmasabb időszakához, az óvodákban a gyerekek a karácsony előtt talán a Mikulást várják a legnagyobb izgalommal. Az alábbi verses válogatás ehhez az örömteli várakozáshoz nyújt segítséget, tíz vidám, kisebbek számára is könnyen tanulható Mikulás-vers formájában.

TISZTA MÁR A KISCSIZMÁM

Ez az apróbbacskák számára is könnyen tanulható rövid kis vers segít az ünnepi várakozás előkészületeiben, feleleveníti gyerekkorunk szép hagyományát, a tiszta csizmák ablakba készítését.

A MIKULÁS AJÁNDÉKA

Az természetes, hogy a gyerekek ajándékot kapnak a jóságos Mikulástól, de vajon a Mikulásnak ki hoz ajándékot?

KI KOPOG?

Akár 3-4 éves kortól is tanítható az alábbi ritmusos versike, így vegyes csoportban a gyerekek egyszerre tanulhatják meg ezt a vidám Mikulásváró mondókát.

MIKULÁS

A várakozás öröméről és a varázslatos eseményről szól ez a szép, szintén rendkívül könnyen tanulható vers.

VÁRLAK, MIKULÁS

A humor sem maradhat ki a versekből, az ünnepi készülődés sürgés-forgásának hangulatával átszőtt az alábbbi vidám vers.

A MIKULÁS MESEVÁRA

Honnan érkeznek az ajándékok? Ki készíti őket? A következő versike erre a kérdésre ad mesés választ.

VENDÉGÜNK A MIKULÁS

Biztosan sok kisgyerek elképzelte már, milyen volna, ha egyszer nemcsak az ablakban pillanthatná meg, de meg is vendégelhetné a Mikulást.

DECEMBER

A Mikulás és a Karácsony ünnepvárásáról szól ez a szabályos ritmusú, időmértékes vers, amellyel a kicsik ritmusérzéke is kiválóan fejleszthető.

MIT CSINÁL A MIKULÁS?

Hogyan készülődik a Mikulás és egyáltalán mit csinál, amikor még nincsen december? Természetesen neki is vannak barátai, akik segítségére vannak és a versből még az is kiderül, hogy mi a kedvenc étele.

TÉLAPÓKA

A várakozást segíti, ha minél több Mikulásváró verset tanítunk a kicsiknek, a versek segítségével a gyerekek átélik az ünnep minden szép és örömteli pillanatát.

Kép: Hétvári Andrea

Hétvári Andrea korábbi írásai a Modern Iskola oldalán itt olvashatóak, munkássága nyomon követhető Facebook oldalán.

Előző cikkTények. Tényleg?! – Ingyenes online szakmai programok
    Következő cikkVáltozások az országos köznevelési mérési rendszerben