Tippek a tanévkezdéshez – Ősz az óvodában

Új sorozatunkban gyakorlatias, a mindennapi munkát segítő ötletekkel készülünk már egészen az óvodás kortól kezdve. Elsőként Hétvári Andrea költőnő verseivel könnyítjük meg a hamarosan aktuális óvodakezdést.

1. Megnyitott az óvoda

Idén is sok kisgyerek kezdi az óvodát.  Ezzel a szép verssel, pozitív ráhangolódással a kicsik is könnyebben lendülnek át a beszokás/beszoktatás időszakán.

2. Almás számolgató

Mindig jól jön egy kedves és tréfás versike a számok tanulásához. Almákat számolgatni egy süncsalád kedvéért igazán izgalmas feladat.

3. Szeptember

Rövid versike a szeptemberről, egyszerű és ugyanakkor kiválóan alkalmas szókincsbővítésre.

4. Csipp-csepp

A kicsik is szívesebben készülődnek mondókázva, ez a vers a legkisebbek számára is könnyen tanulható.

5. Évszakszínező mondóka

Ugye, hogy minden évszak kicsit más színű? A különböző érzékterületek összekapcsolódását segíti a vers, és ötletet ad egy szép őszi rajz elkészítéséhez vagy színezéséhez.

6. A hét napjai ősszel

A hét napjainak gyakorlása is könnyebben megy egy vidám versikével, amelynek sorai az ősz hangulatát idézik.

7. Őszi felelgető

A felelgetős versikét párban is elő lehet adni, így észrevétlenül fejlődik a verbális memória, a kommunikációs készségek és még a lexikális tudás is bővül.

8. Gesztenye-nóta

Az ősz egyik legvidámabb pillanata a gesztenyeszedés, amihez érdemes ezt a ritmusos versikét megtanulni.

9. Óvodába indulok

10. Ovis lettem

És végezetül friss kis ovisaink biztosan örömmel tanulják meg és szavalják el az alábbi verseket, hiszen az óvodába indulás az első nagy mérföldkő a kisgyerekek életében.

DALOK

Most pedig következzenek olyan dalok, amelyeket szeptemberben jól tudnak használni bármelyik óvodában és bármelyik óvodai csoportban.  Számolni, kezet mosni, gesztenyét szedni vagy a költöző madarakról tanulni is sokkal vidámabban lehet énekelve és dalolva.

Számolgató

Megnyitott az óvoda

Kézmosó dal

Ősz, ősz

Süni ringató

Én kis gólyám

Hétvári Andrea további munkái követhetőek Facebook oldalán.

A tanévkezdő sorozat összeállítását Tóth Éva főszerkesztő végzi.

Előző cikkLéggömbbel a lámpaláz ellen
Következő cikkBelevarázsolódni egy történetbe